صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    ثبت نام شده
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

*بیا برنامه بریز!!... come in *

دوستان بیان راجع به برنامه ریزی صحبت کنن. چه کوتاه مدت و چه بلند مدت .لطفا تجربه خودتون رو بگید . اصلا دست به قلم میشید برنامه بریزید؟ .ممنون ;)

کاربر ارزشمند
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

Re: *بیا برنامه بریز!!... come in *

با سلام به آقا مهدی گل
    اصولا آنچه موجب رشد وفاصله گرفتن بعضی از کشورها ازبقیه شده همین برنامه ریزی بوده اونهم بطور جدی نه اینطور که ما ایرانیها از برنامه ریزی های شخصی گرفته تا خانواده وبالاتر همه چیز را به شوخی می گیریم .
    دستور دین ما هم همینه :
    وقتی امیرالمومنین علیه السلام فرزند ارشدش را وصیت میکنه به تقوی ونظم درامور . اهمیت این دو امر را میرسونه که تقوی همون صداقت درفکر وعمل است و نظم درامور هم برنامه ریزی واینکه هرچیزی سرجای خودش باشه .
    بریتانیا گرچه هیچگاه تقوی نداشت ولی علت سلطه اون برجهان ( درصد سال پیش ) برنامه ریزی های دقیق اونها بود وآنگاه که برنامه ریزی های آمریکا دقیق تر وحساب شده تر شد ، از انگلستان پیشی گرفت .
    پیشرفت های دوران هخامنشیان وافشار درایران را هم میتوان ثمره برنامه ریزی وبخصوص تقوایی که دروجود کوروش وداریوش وخشایارشاه بود بحساب آورد .
    اما نتیجه :
    به نظر من هرفردی باید از خود شروع کند ؛ وقتی خودش کارهاش با برنامه شد اونوقت میتونه به خودش حق بده که خانواده خودش را هم وادار به برنامه ریزی کند آنگاه وقتی اکثر جامعه متمدن شدند قطعا دولت ها هم از دل همین مردم بیرون میان ودرسطح کشور جواب میده

3. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید m_javad از ایشان تشکر کرده است:

sh_sh (05-02-2014)

ثبت نام شده

واسه برنامه ریزی اول باید تکلیف خودتو با خودت روشن کنی و روی هدفت محکم باشی وبخوای به هرقیمتی که بشه انجامش بدی بعد در مورد برنامه ریزی فک کنی

ثبت نام شده

:icon_twisted::-?B-)

ثبت نام شده

RE: *بیا برنامه بریز!!... come in *

ممنونم آقا جواد از توضیحاتتون ..لطفا بطور جزئی تر تجربه شخصی خودتون و هم بگید ...;)

یاسمن جان فرض کن هدف ها روشن شد حالا بیا برنامه بریز . اگه تجربه موفقی داری لطفا بگو ;)

ثبت نام شده

من اصولا آدم برنامه ریز و محتاطی هستم
    اولین برنامه ریزی اصلی برای زندگی حدود 15 سال پیش بوود که تصمیم گرفتم تو کنکور شرکت کنم

ثبت نام شده

RE: *بیا برنامه بریز!!... come in *

نقل قول نوشته اصلی توسط tiger468
    من اصولا آدم برنامه ریز و محتاطی هستم
    اولین برنامه ریزی اصلی برای زندگی حدود 15 سال پیش بوود که تصمیم گرفتم تو کنکور شرکت کنم
    این خیلی خوبه .حالا اگه ازت بپرسم فردا یا پس فردا چه کارایی میخای انجام بدی ذهنی جواب میدی یا کاراتو روی کاغذ یا جایی دیگه ثبت کردی ؟

کاربر ارزشمند
    تشکر شده 2 بار در 2 ارسال

من به نظر خودم زیاد آدم منظمی نیستم ولی واسه هدفای حیاتی و مهمی که دارم برنامه می ریزم...به نظر من هدفت باید خیلی واست مهم باشه طوری که بتونی خیلی چیزای دیگه رو تحت الشعاعش قرار بدی خیلی چیزایی که به نظرت مهم یا مفید نیستن رو فدای اون هدف اصلیت کنی...آدم خیلی باید مصمم باشه، این وسط اراده ی خودت خیلی مهمه که برنامه ای رو که ریختی اجرا کنی...یه چیزی هم که همیشه برنامه ریزیها رو بهم می ریزه اینه که آدم می ره پی تفریح و میگه فقط یه بار اما باز تکرار میشه و این تفریحها هم وقت آدم رو می گیرن هم آدمو بدعادت میکنن یهو به خودت میای و می بینی چقدر عقب افتادی...باید مصمم باشی و فقط رسیدن به هدفت جلوی چشمت باشه...خیلی چیزا و تفریحات رو باید فدای هدف اصلی کرد...بدترین چیز هم اینه که برنامه ریزی رو نصفه نیمه رها کنی...باید تا رسیدن به هدف و نتیجه ی تقریبآ دلخواه بجنگی!

ثبت نام شده

من فردا دارم میرم شیراز:D

ثبت نام شده

وقتی هدفت اوکی شد باید هدفتو به اهداف کوچیکتر تقسیم کنی و برای رسیدن به اون اهداف زمان معین تعیین کنی و اهداف را اولویت بندی کنی وبرنامه ریزی باید در حد توان باشه نه غیر معقول;)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین