نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  Jun 2015
  جنسیت
  مونث
  نوشته ها
  5
  تشکر
  0
  تشکر شده 5 بار در 4 ارسال

  مقاله مالکیت صنعتی  نگرشی بر مقاله مالکیت صنعتی


  دانلود فایل PDF: [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ]  مالکیت صنعتی بر اساس تقسیمی که بر روی آن به عمل آمد بر سه نوع است :

  1- مالکیت بمعنی اعم که شامل دو نوع اموال منقول و غیر منقول می باشد.

  2- مالکیت صنعتی و تجارتی که موضوع آن علامات صنعتی و تجارتی و [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ] و اسم تجارتی است.

  3- مالکیت ادبی که راجع است‌ بر آثار ادبی نویسندگان و حق تالیف و تصنیف علما و دانشمندان. در این مقاله به طور کلی قوانین [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ] اعم از [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ]،ثبت برند، ثبت طرح صنعتی ذکر میشود.


  پس از آنکه در تاریخ 18 مارس 1806 برای اولین مرتبه قانونی درباب حمایت از مالکیت صنعتی در فرانسه وضع گردید، که بموجب آن هیئتی از اشخاص مطلع و اهل فن تشکیل و وظیفه آنها حفظ حقوق مالکیت نقوش‌ و طرحهای اشخاص بود.


  برخی از مطالب ذکر شده در این مقاله به صورت زیر می باشد :

  حق اختراع بموجب قانونی که در سال 1844 وضع گردیده است‌ حمایت شده و این شامل یک محصول یا نتیجه صنعتی تازه و بدیع‌ می‌گردد.اساس قوانین بر این قرار داده شده که من جمله یک نقشه را وقتی‌ صنعتی مینامند که خود مستقلا دارای ارزشی باشد قطع نظر از جنسی که‌ در روی آن نقشه ترسیم شده است و شرط اساسی برای کسیکه میخواست‌ از [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ] نقوش و نمونه‌ها استفاده نماید ابداع و تازگی آن میباشد بموجب قانون 1806 میبایستی یک دانه از نقشه و نمونه آنرا در شورای‌ مردمان بصیر مهر و موم نموده امانت گذارند و برای امانت گذاردن آن‌ مقرراتی وضع گردیده و چنانچه بر خلاف قانون صاحب نقشه و نمونه از ودیعه قرار دادن آن خودداری مینمود از مزایا و حمایت قانونی نمیتوانست‌ استفاده نماید.
  یکی از مزایای قانونی حق استفاده انحصاری صاحب علامت و [فقط کاربران عضو شده میتوانند لینک ها را مشاهده کنند... ]بود و تقلید کنندگان در مواردی که نقشه و نمونه را مورد تقلید قرار میدادند از طرف صاحب آن تعقیب میشدند و چنانچه سوء نیت تقلید کننده‌ محرز نمیگردید فقط در دادگاه حقوقی موضوع قابل تعقیب بود.از تفسیریکه از ماده 426 قانون جزای فرانسه نموده‌اند در مواردی‌ که شخص جنسی را که دارای علامت تقلید شده باشد با سوء نیت بفروش‌ رساند یا از خارج وارد کند نیز قابل تعقیب جزائی میباشد مجازات اشخاص‌ در این موارد پرداخت جزای نقدی در مورد تقلید کننده از 100 تا 2000 فرانک و در مورد فروشنده از 25 تا 500 فرانک بوده است و در هر حال نمونه نقشه یا قالب و سایر اسبابهائی که تقلید بوسیله آنها انجام شده توقیف‌ خواهد شد و لو آنکه متهم بعلت عدم احراز سوء نیت از جرم انتسابی‌ تبرئه شود.


 2. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید pellekan از ایشان تشکر کرده است:

  eiham (07-09-2015)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •