نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
 1. #1
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  Jul 2008
  نوشته ها
  1,683
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  عید غدیر مبارک

  [size=large]من کنت مولا فهذا علی مولاه عید غدیر خم ,عید امامت و ولایت امیر مومنان علی علیه السلام بر عموم شیعیان مبارک باد[/size]

  [align=center]نمیدونم شاید زود باشه ولی من دوست داشتم اول تبریک بگم[/align]


 2. #2
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  7,436
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  Re: عید غدیر مبارک

  [size=small] علی در عرش بالا بی نظیر است

  علی بر عالم و آدم امیر است

  به عشق نام مولایم نوشتم

  چه عیدی بهتر از عید غدیر است؟

  عید غدیر مبارک [/size]

 3. #3
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  Jul 2008
  نوشته ها
  3,258
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  Re: عید غدیر مبارک

  منم این عیدو تبریک میگم
  فقط ترو بخدا 13 بدر رفتین بیرون نظافتو محیط زیستو از اینجور چیزارو رعایت کنید

 4. #4
  باید کاربر فعال بشه
  تاریخ عضویت
  Nov 2008
  سن
  35
  نوشته ها
  1,511
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  Re: عید غدیر مبارک

  من هم از طرف خودم به تمام پارسيان و پارس کلاب ها تبريک ميگم.
  پارسي باشيد و عاشق

 5. #5
  کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  Apr 2008
  سن
  44
  نوشته ها
  19,113
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  Re: عید غدیر مبارک


  عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى‏است. هیچ روزى در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارك‏ تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل‏ بیت نیست. امام صادق سلام الله ‏علیه مى‏فرماید:

  «ان یوم غدیر خم بین الفطر و الاضحى و الجمعه كالقمر بین الكواكب...»؛ روزعید غدیر خم در میان سه عید فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگى ماه در میان ‏ستارگان است. چه تعبیر ظریفى امام دارد كه عید غدیر را تشبیه به ماه كرده است و دیگر اعیاد را به ستاره؛ زیرا در این روز بزرگ بود كه خداوند اعلام كرد: امروز دین را بر شما تكمیل كردم و نعمتم را بر شما به اتمام رساندم «الیوم اكملت‏ لكم دینكم و اتممت علیكم نعمتى و رضیت لكم الاسلام دینا»؛ نعمت ‏بزرگ اسلام كه از هر نعمتى ارزنده ‏تر و گرانبهاتر است، كامل نمى‏شود و محقق نمى‏گردد جز با ولایت على‏علیه السلام « و ما نودى بشى‏ء مثل ما نودى بالولایه‏».

  محب الدین طبرى از علماى بزرگ اهل سنت نقل مى‏كند كه رسول خدا صلوات الله علیه فرمود: «اذا جمع الله الاولین و الاخرین یوم القیامة و نصب الصراط على جسر جهنم، لم ‏یجزها احد الا من كانت له براء ة بولایة على بن ابى طالب‏»؛ در روز قیامت كه خداوند تمام مردم را جمع مى‏كند و صراط بر پل دوزخ زده مى‏شود، هیچ كس از آن نمى‏گذرد جز كسى كه با ولایت على ابن ابى‏طالب، گذرنامه بى‏زارى و برائت از جهنم را داشته باشد.

  ولایت على علیه السلام همان دین حنیف است كه فرمود: « فاقم وجهك للدین حنیفا فطرت الله التى فطر الناس علیها»؛ پس اى پیامبر(همراه با پیروانت) به سوى آیین پاك اسلام روى ‏آور كه فطرت الهى‏ است و مردم بر آن مفطور شده‏اند.

  و ولایت على همان طریقه و روش صحیح زندگى است كه اگر مردم آن روش را برگزینند، خداوند در روز رستاخیز، از آب گواراى حوض كوثر به دست على علیه السلام ‏سیرابشان مى‏گرداند. « و ان لو استقاموا على الطریقة لاسقیناهم ماء غدقا»؛ و ولایت همان نعمتى است كه حتما از آن سؤال مى‏شود كه با آن چگونه رفتار كردید« ثم لتسالن یومئذ عن النعیم‏».

  آلوسى، مفسر بزرگ اهل سنت در تفسیر كبیر روح المعانى پس از ذكر آیه شریفه‏« وقفوهم انهم مسئولون‏»؛ و آنان را متوقف كنید و ایست ‏بدهید كه مسئولیت دارند و باید پاسخگو باشند، در ذیل تفسیر این آیه، اقوال گوناگونى را نقل مى‏كند و سپس‏ نتیجه مى‏گیرد و مى‏گوید:

  « سزاوارترین و صحیح ترین سخن این است كه در آن روز از عقاید و اعمال انسان ‏سؤال مى‏شود و از همه مهم‏ تر و عظیم‏تر، قطعا ولایت على كرم الله وجهه است‏».

  و در این روز بزرگ كه یادآور نصب و تعیین امیرالمؤمنین به دست مبارك رسول‏ اكرم صلى الله علیه و آله و سلم و به امر پروردگارش است، باید این فطرت الهى ‏را در دل‏ها زنده كرد و پرده‏هاى ظلمت و جهالت و تارهاى نادانى و غفلت ‏را از دیدگان غافلان برداشت تا بر طریقه حق پایدار گردند و به صراط مستقیم الهى روى‏ آورند و دینشان كامل شود.

  از امام صادق علیه السلام مى‏پرسد: مولاى من! آیا به من دستور مى‏دهى كه ‏این روز را روزه بداریم؟

  حضرت پاسخ مى‏دهد: « اى والله اى والله انه الیوم الذى نجى فیه ابراهیم ‏من النار فصام لله شكرا لله عزوجل ذلك الیوم، و انه الیوم الذى اقام رسول الله‏ امیرالمؤمنین علما و ابان فضله و وصیته، فصام ذلك الیوم، و ذلك یوم صیام و قیام و اطعام الطعام و صلة الاخوان و فیه مرضاة الرحمن و مرغمة الشیطان‏»؛ آرى، به خدا قسم آرى، به خدا قسم! این همان روزى است كه خداوند، حضرت ‏ابراهیم را از آتش رها ساخت، پس او به شكرانه این لطف الهى، این روز را روزه ‏گرفت. و همانا این روز، روزى است كه رسول گرامى اسلام صلى الله علیه و آله و سلم امیرالمؤمنین علیه السلام را بر مردم نصب كرد و بزرگوارى و فضلش را نمایان ساخت و او را وصى و جانشین خود قرار داد، پس او هم در این روز، روزه ‏گرفت و این روز، روز روزه گرفتن و دعا كردن و مسلمانان را اطعام نمودن و به ‏دیدار برادران دینى رفتن است و در این روز، رضایت‏ خداى رحمان به دست مى‏آید و بینى شیطان به خاك مالیده مى‏شود (مایوس مى‏گردد).  [/size]

 6. #6
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  May 2008
  نوشته ها
  88
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  عيد سعيد غدير خم مبارك

  عيد سعيد غدير را به تمام مسلمين علي الخصوص شيعيان راستين وسا دات و سيدين تبريك عرض مينمايم .
  حالا شما هر جور ميخواهيد به هر كي كه دوست داريد تبريك بگيد.

 7. #7
  کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  Dec 2007
  سن
  36
  نوشته ها
  21,986
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

  Re: عيد سعيد غدير خم مبارك

  ادغام شد;)
  [size=x-small][b][font=Impact][align=CENTER][color=#0000cc][size=medium]زندگی را دوست دارم ولی اززندگی دوباره میترسم[/size][/color][/align][/font][/b][/size][font=Impact][align=CENTER] [/align][/font][b][font=Impact][align=CENTER][color=#0000cc][size=medium]دین را دوست دارم ولی از کشیش ها می ترسم[/size][/color]
  [color=#0000cc][size=medium]سلام را دوست دارم ولی از زبانم می ترسم[/size][/color]
  [color=#0000cc][size=medium]من روز را دوست دارم ولی از روزگار می ترسم[/size][/color] [/align][/font][/b][font=Impact][align=CENTER] [b][color=#0000cc][size=medium]قانون را دوست دارم ولی از پاسبان ها می ترسم
  [/size][/color][/b][b] [/b][b][color=#0000cc][size=medium]عشق را دوست دارم ولی از زن ها می ترسم[/size][/color][/b]
  [size=medium][b][color=#0000cc]کودکان را دوست دارم ولی از آئینه می [/color][/b][/size][size=medium][b][color=#0000cc]ترسم[/color][/b][/size][/align][/font][font=Impact][align=CENTER] [/align][/font]

 8. #8
  باید کاربر فعال بشه
  تاریخ عضویت
  Sep 2008
  سن
  33
  نوشته ها
  2,132
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

  Re: عيد سعيد غدير خم مبارك

  من هم این عید رو تبریک میگم.
  برید تو این تعطیلی ها حالشو ببرید;);)B-)

 9. #9
  ثبت نام شده
  تاریخ عضویت
  May 2013
  سن
  44
  نوشته ها
  166
  تشکر
  1,171
  تشکر شده 96 بار در 69 ارسال

  سکوت تنها پاسخی است که اصلاً ضرر ندارد

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •